Štěňátka poprvé zavyla radostí!

Petr Matoušů 2. říjen 2016 Muži D Přečteno 639x Sdílet

V neděli 2. 10. se sešel tým Štěňátek v Berouně, aby nastoupil k dalším dvěma utkání PH+SČ třídy mužů (dle názvu velmi kvalitní soutěž). Cílem bylo urvat nějaké body do tabulky, aby se přiblížil náš skromný předsezonní cíl ovládnout ligu a postoupit. Štěňátka dorazila v překvapivě hojném počtu (ok 10+1, ale pro juniory je to jako dav), ale v drtivé převaze útočníků.

Štěňátka vs. Florbal Riders

Problém s nedostatkem obránců vyřešil pro první zápas duchovní otec (kombinace kapitána, vedoucího týmu a zakladatele) Petr Matoušů tím, že poslal do obrany dva fešné dlouhány z útoku, Adama Kopeckého (který už minule ukázal, že obránce hrát umí) a Davida Ballu (který ukázal, že umí hrát všechno, jenom ne obranu). Zápas jsme začali aktivně a už na začátku třetí minuty inkasovali. Naštěstí se o necelou půl minutu trefil Vilém Bodlák a bylo srovnáno. V sedmé minutě převrátila skóre na naší stranu posila z Plzně Mikuláš Knotek a v první třetině se už nic dál neudálo (teda krom naprosto zazděné přesilovky). Před druhou třetinou proběhla taktická porada, ale s nulovým výsledkem, jelikož už po 40 vteřinách soupeř vyrovnal. Jelikož nikdo (teda možná Dejv, podle toho jak hrál) nechtěl prohrát s týmem cápků v krizi středního věku, začala Štěňátka hrát útočněji a jejich snaha byla odměněna góly duchovního otce a Vildy v 3. a 5. minutě. 45 vteřin před koncem to už vypadalo, že třetina skončí 4:2, ale David se rozhodl pro kličku do dvou na vlastním velkém brankovišti, kterou pokazil už na prvním z nich (snad nejste překvapení, že Davidovi nevyšla klička). Marek ještě zkoušel uprosit rozhodčího, aby Davida vyhodil, ale neuspěl a tak pouze soupeř stáhl náš náskok a druhá třetina skončila s výsledkem 4:3 pro Štěňátka. Taktický majstrštyk duchovního otce přišel záhy, když poslal místo Davida do obrany Messiho. Třetí třetina přinesla aktivní a kombinační florbal (teda na poměry zdejší ligy) a herní projev byl odměněn góly pro Vildu a Mikuláše AKA Mause (ten kluk s hezkou sestrou, co není Adam).  Soupeř pak akorát korigoval na konečných 6:4, když využil Messiho trestuhodné propadnutí. Adam se ještě pokusil vyhecovat soupeřovo číslo 69 (to číslo není náhoda, myslím, že to je jeho IQ) k bitce, ale nakonec k nijaké pěstní konfrontaci nedošlo.  Berounem se tak rozeznělo vytí Štěňátek na oslavu jejich prvního vítězství.

Do druhého zápasu jsme museli provést několik změn. Odešel totiž Adam (Který si šel udělat zelenou kartu.  Jménem všech Štěňátek doufáme, že se mu to povedlo.) a tak jsme museli hrát na tři obránce – Frantu, Messiho, duchovního otce a později Mause (Dejva rozhodně ne).

Štěňátka vs. Black Angels Dynamo

Druhý zápas jsme začali tradičně obdrženým gólem, nyní v první minutě. Maus poté ve 4. minutě zastoupil Marka na brankové čáře, když tenisově vytáhl míč ze šibenice. Následoval nájezd, který Marek neuvěřitelným zákrokem chytil (teda ani se nepohnul a trefili ho, ale neuhnul, to se mu musí nechat). Na následné oslabení jsme poslali náš elitní útok bez Mimiho (s ním by už nebyl zrovna elitní) a už po 11 sekundách David využil nejistoty soupeřova obránce (jasně, že to byl Jirka Kolínský) a vyslal Viléma do samostatného úniku, který díky tomu, že gólman utekl z brány (nekecám, fakt to udělal), proměnil. Toto oslabení se navždy zapsalo do našich pamětí, jelikož o 20 vteřin později (poté, co si duchovní otec udělal ze soupeřů kužely a rozhodl se některé oběhnout i vícekrát) Péťova střela zaplula do soupeřovy sítě, po tom co jejich gólman měl zakrytý výhled clonícím Davidem. A to je milé děti příběh o tom, jak jsme otočili zápas v oslabení.  Do konce třetiny se už skóre neměnilo a tak jsme poděkovali Mausovi, že se nechal vyloučit a šli na další třetinu. Druhá třetina dlouho nepřinášela nic zajímavého, dokud si Franta Novák nevzpomněl, z čeho jsme dávali góly v první třetině. Tak tedy zničil jednoho blacka u mantinelu a šel si sednout na pětku. První tři minuty jsme vzdorovali a dokonce několika úniky ohrozili soupeřovu bránu, ale Vilda všechno zazdil. Pak však přišla studená sprcha v podobě 3 gólů a kouzlo naší hry v oslabení bylo tatam. Ve třetí třetině nás dorazili pátým gólem a my se akorát zmohli na Vilémův snižující gól a Davidovo vyločení, když se pokusil někomu přeseknout nohy (tohle oslabení bylo po minutě 4 na 4 a pak přesilovka, ale i tak nám to nepomohlo) Zápas jsme tedy prohráli 5:3, ale se svým výkonem jsme mohli být celkem spokojeni.

V tabulce máme tedy 4 body a už teď vyhlížíme další zápasy, které nás čekají 23.10 v Kladně. Přijďte nás tedy příště podpořit v krkolomné cestě za postupem (když nepřijdete je to OK, já bych taky nejezdil až do Kladna)

Autor: David Balla