Třetí den na Gothii

John12 7. leden 2017 Dorostenci, Dorostenci B, Elévové 5+1, Mladší žáci, Starší žáci Přečteno 922x Sdílet

Dnešním dnem byly uzavřeny základní skupiny. Mladší žáci si v nervy drásající koncovce zajistili boje o medaile. Jak probíhal dnešní den?

Páteční program odstartovali dorostenci ranním zápasem proti švédskému Ale IBF. Utkání se nehrálo zrovna v rukavičkách, takže to byl pro kluky příjemný budíček. Nenechali jsme se zahanbit a taktéž jsme přitvrdili muziku. Výsledkem bylo pětiminutové oslabení, když Mates sestřelil stolek časoměřičů. Soupeř se dostal v prvním poločase do vedení1:0. V druhé půli se nám podařilo výsledek otočit. Konec zápasu a můžeme se radovat z prvního vítězství ve své kategorii. V druhém večerním zápase jsme si to rozdali s Nory o třetí místo ve skupině. Ve vyrovnaném utkání jsme na rozdíl od soupeře svoje šance nevyužili, a tak jsme na školu jeli s porážkou 4:2. Výkonu týmu jdou zápas od zápasu nahoru, což je dobré znamení před blížícím se Play Off.

Elévové dnes odehráli dvě pěkná utkání. Věkový deficit se snaží nahradit bojovností a svoji kůži nedávají soupeřům zadarmo. Za zmínku stojí pěkný gól Štěpána Nováka, který svojí střelou vymetl pavučiny místních pavouků a používání ochranných brýlí, které ochránily od pěkného móňa malého Matýska.

Mladší žáci dnes měli na programu pouze večerní utkání, ve kterém šlo klukům o postup do bojů o medaili. K tomu jim stačilo uhrát remízu, aby mohli slavit postup. Za zápletku jakou chlapci vymysleli, by se nemusela stydět ani Agatha Christie ve svých detektivních románech. Způsob přitáhnout, povolit a zaříznout, zde byl do puntíku aplikován ve velkém stylu. Celá první půle se odehrávala na půlce soupeře. Kluci výborně kombinovali, dostávali se do jedné šance za druhou, ale díky nízké produktivitě si do druhé půle vytvořili pouze jednobrankový náskok. Otřepané klišé nedáš dostaneš, zde bylo bezezbytku naplněno. Soupeř se dostává do tří brejků a z toho dva proměňuje. Zbývá několik málo minut do konce utkání. S přibývajícím časem a tlakem, který kýžený gól nepřináší začíná u některých pochybovačů vyvolávat myšlenky, že je vše ztraceno. Kluci se ovšem nevzdávají, vždyť to jsou bojovníci a hrát se máš až do samého konce. Tuto skutkovou podstatu věci beze slova naplní Honza Gross, který deset vteřin před koncem vyrovnává. Neskutečná euforie na hřišti, lavičce i v hledišti. Poslední vteřiny si pohlídáme a JE TO TAM. V sobotu jdeme do boje o medaile a svoji kůži nedáme rozhodně zadarmo.

Všichni jsme živí a zdraví. Držte nám palce.