Srži poskládali postupovou mozaiku

Jambo 3. únor 2017 Starší žáci Přečteno 593x Sdílet

První turnaj v novém roce odehráli strži v hale Jižní Město, a že to byl turnaj vydařený.

Na turnaj jsme se sešli v počtu třinácti hráčů do pole a jednoho brankáře, což nám umožnilo hrát na tři útoky a dvě obrany. K prvnímu utkáni jsme nastoupili proti FBC Říčany. Soupeř už měl jedno utkání v nohách s vítězným koncem. Jak se říká, po vítězném utkání se regeneruje dvakrát rychleji a bolístky tolik nebolí. Navíc vidina dalšího úspěchu a hraní finále soupeře  hnala vpřed o to více. Po úvodním oťukávání jsme udeřili jako první. Tobík krásnou průnikovou přihrávkou našel před brankou zcela volného Kubu Štellnera, který se obtočil kolem brankáře a s přehledem zakončil. O několik málo minut je srovnáno po dorážce na brankovišti. Ještě v prvním poločase se nám naskytla možnost jít opět do vedení. Jeden z hráčů Říčan zahrál v malém brankovišti, a tak jsme dostali výhodu trestného střílení. Pravidelný exekutor Martin Hort dal tentokrát přednost kultuře před turnajem, tak byl nájezdem pověřen Forrest. Nabídky se ovšem zalekl a nájezd neproměnil. Následná přesilovka byla také neúspěšná, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Na klucích byla patrná známka nervozity, která jim svazovala ruce a přinášela neklid na jejich hůl. Přestávku jsme využili hlavně k uklidnění. Hned v úvodu druhé půle vyrobil Adam Novák nájezd i pro soupeře, aby mu to nebylo líto a v rámci fair play. Míša Norek v bráně předvedl fantastický zákrok a potvrdil, že nám v Athletics roste specialista na tuto disciplínu. V tento okamžik se lámal chleba nejen tohoto utkání, ale celého turnaje. V následné přesilovce soupeře Štellný vybojuje míček na půlce, vykoupe soupeře a následnou přihrávkou vybízí Kubu Červencla k úniku, který chladnokrevně proměňuje. Tyto okamžiky nám vlévají potřebné sebevědomí a klid na hokejky. Ve zbytku utkání nepouštíme Říčany do žádné větší šance a koncovku utkání odehrajeme na míčku. Konec utkání a první střípky do postupové mozaiky jsou položeny.

Na druhé utkání nám odpadá Honza Gross, kterému se udělalo nevolno. Musíme tak přeskupit formace. V rámci toho, aby si všichni zahráli, budeme hrát na dva centry a tři útočné dvojice. Ke Stranymu, který se pro tento turnaj z obrany vysunul na post prvního centra, jsme dali Raketu z mladších žáků, a že to byl tah vskutku mistrovský. Nepředbíhejme a pojďme hezky po pořádku. Vstup do utkání máme fenomenální. Hned v první minutě nás posílá do vedení Štellný po kombinaci s Kubou Červenclem. Následně na to, dotírá Raketa na soupeře v jeho brankovišti, kde mu vypíchne míček z čepele, který se neposedně mezi nohama brankáře dostane do brány. Ve třetí minutě je to 3:0. Raketa krásnou krosovou přihrávkou pod sebe nachází zcela volného Kubu Červencla, který nemá problém uklidit míček do odkryté brány. Fantastický vstup do utkání, na který reaguje soupeř oddechovým časem. Po hodech přichází půst, a tak se brankostroj zadrhne. Do konce poločasu se skóre nemění. Ve druhé půli padnou dvě branky, po jedné na obou stranách. Za nás si připisuje Raketa druhou trefu v utkání. K vidění je řada nevyužitých šancí na naší straně a pěkné zákroky hostujícího brankáře. Konec utkání a další díl mozaiky do sebe ladně zapadl.

Tolik očekávané finále je tu. Do cesty se nám postavil pořádající Chodov. Finále si nenechal ujít ani Honza, a tak jsme se mohli vrátit ke hře na tři útoky. Od prvních minut hrajeme sebevědomě na míčku. Soupeř si moc šancí nevytváří, a když nějaká ráno projde, tak ji s přehledem chytá Míša. My se gólově také nemůžeme prosadit. Když to nejde ze hry, tak si vypomůžeme signálem. Před turnajem jsme trénovali novou rozehru z rohu a vyplatilo se. Po nacvičené akci nás posílá do vedení Kuba Červencl. V druhé třetině si vypomůžeme úplně stejnou akcí a zvyšujeme tak svůj náskok na rozdíl dvou branek. Průběh utkání je furt stejný. Kontrolujeme hru, jsme více na míčku, ale ne a ne přidat další branky. Do třetí části nastupujeme s dvoubrankovým vedením. Obraz hry se nemění, takže pro milovníky nervy drásajících koncovek nudná podívaná. Třetí a zároveň první branku za starší žáky si připisuje Honza Gross, kterému předloží pěknou přihrávku Vojta Červenka. Utkání vyhráváme 3:0. Poslední díl mozaiky do sebe krásně zapadl, a tak mohou vypuknout zasloužené oslavy.