Ženy na domácí palubovce nenašly přemožitele

Jambo 10. únor 2017 Ženy Přečteno 591x Sdílet

Kopretinky se po nepřesvědčivých výsledcích představily na domácím hřišti. Turnaj to byl nesmírně důležitý pro vývoj druhé poloviny soutěže. Pokud utkání zvládneme, tak se vrátíme do klidných vod středu tabulky. V případě neúspěchu jsme v rozbouřených vodách soutěže, kde se týmy potápí v sestup.

V prvním utkání nás čekal rezervní tým Tatranu Střešovice, který se nacházel na posledním místě ligové tabulky. Jelikož se soupeř turnaj od turnaje zlepšuje, my se herně a výsledkově trápíme a navíc se jedná o ranní utkání, se kterým mají některé hráčky potíže, tak si nemůžeme být vůbec jistí výsledkem.

Utkání jsme začali velice dobře. Niki zpětnou přihrávkou najde Gábinu „Messi“ Vávrovou, která vymetá všechny pavučiny v horním rohu branky. V první třetině přidá druhou uklidňující branku Pešta pěknou střelou pod horní tyč. Ojedinělé střely soupeře končí na jistě chytající Terce, a tak se můžeme radovat z vedení 2:0 po první třetině.

Na začátku druhé části soupeřky sníží, ale za další dvě minuty nám vrací dvoubrankové vedení po hezké kombinační akci Pešta. Naše hra začíná být neurovnaná a toho soupeřky využívají ke snížení skóre. Nedaří se nám kombinačně, utápíme se v individuálních akcích, pohyb bez míčku téměř žádný. Navíc se nám zraní Fráneček.

Do poslední třetiny musíme s naši hrou něco udělat. Dochází k přeskupení našich lajn. Očekávané oživení přichází. Nejdříve si najde odražený míček na brankovišti Anička, která tak může oslavit první branku po návratu ke kariéře hráčky. Za další minutu šikovných odrazem o soupeřovu hráčku navýší naše vedení Kája. Tatranky ovšem nic nevzdávají a díky naší chybě v rozehrávce snižují skóre. Pět minut před koncem zápasu přichází snížení na jednu branku a o dramatickou zápletku utkání je postaráno.  Soupeř si bere time out a vrhá všechny svoje síly do závěrečného tlaku. Silou vůle se nám podaří výsledek ubránit, a tak se můžeme po delší době radovat z vítězství.

Pauzu mezi zápasy vyplňujeme pořádáním, a jak bývá zvykem u kopretinek - pletením copů. Zásada číslo jedna říká: “Hlavně u toho vypadat dobře.“

Druhé utkání hrajeme proti WIldcats. Nesmírně důležité utkání pro oba celky. Pokud utkání zvládneme, tak budeme nad soupeřem držet dostatečný bodový odstup.

Důležitost utkání si uvědomují oba celky a podle toho vypadá průběh na hřišti. Hra se převážně odehrává ve středu pole. Jsme více na balónu, ale brankovou příležitost si ne a ne vypracovat. V desáté minutě to přichází. Nejdříve přežijeme brankovou příležitost soupeře a z následného protiútoku otvíráme skóre. Messi zpětnou přihrávkou nachází Niki, která se nemýlí.

V druhé třetině pokračuje nelítostný boj o každý metr hřiště a moc pohledný florbal k vidění není. Soupeři nabízíme dvě přesilovky, které bez problému ubráníme a dokonce několikrát ohrozíme branku soupeře. Ve čtyřech nám hra jde daleko lépe než v plném počtu. Bohužel se nám nedaří navýšit jednobrankové vedení a dát tak na naše hokejky potřebný klid.

V první minutě třetí třetiny nabízíme soupeři opět přesilovku. Ani třetí příležitost soupeř nevyužívá k ohrožení naší branky, a tak se v pohodě ubráníme. Krátce po oslabení se dostáváme do vyložené šance, kterou neproměníme. S přibývajícím časem se začíná na hřišti přiostřovat. Je vidět, že se jde do finále zápasu. Hra je vyrovnaná a pomyslné misky vah se mohou převážit na obě strany. Pět minut před konce nedohráváme míček okolo naší branky, ten se odráží k soupeřce, která utěšenou střelou vyrovnává stav utkání. Ke konci zápasu nám soupeř nabídne přesilovku po hrubém faulu na Aničku. S přesilovkou si umíme poradit lépe než Wildcats, ale z několika střel se nám nedaří dostat míček do branky. Siréna z časomíry nekompromisně ukončuje utkání, a tak se oba celky rozchází s fotbalovým výsledkem 1:1. Nutno uznat, že výsledek je asi spravedlivý pro obě strany.

Z turnaje jsme vytěžili čtyři důležité body, které nám dodávají klid do další práce, které nás čeká hodně.