Strži postoupili do 2.koše

Jambo 10. březen 2017 Starší žáci Přečteno 685x Sdílet

Strži v devátém turnajovém kole vyrazili do nedalekých Neratovic, kde je ve skupině čekal pořádající Falcon, lokální protivník z Kobylis a v následném finále Sokol Rudná. Kluci se tak po druhé za sebou probojovali do finále třetího koše.

Bohužel se hrálo pro kategorii starších žáků na (ne)regulérním hřišti. Hala při Gymnáziu Františka Palackého je pro kategorii starších žáků malá. Takže byl po celý den místo florbalu k vidění boj.

Rady před prvním utkáním byli co nejvíce zjednodušit naši hru. Hrát jednoduchý až primitivní florbal, protože hřiště opravdu neumožňuje kombinační hru ani hru 1na 1. Jakmile jste udělali protivníkovi kličku, hned jste byli ve druhém, když se zadařilo tak  ve třetím. Zásluhou kompaktního vysunutého bloku soupeře to rozhodně nebylo.

Přes udělené pokyny jsme se v zápase proti Falconu s podmínkami těžko srovnávali. Hlavně první lajna, která má svoji hru založenou na kombinaci se trápila. Naštěstí to na sebe vzala třetí pětka tzv. checking line. Skóre otevřel přízemní střelou Adam Novák. Soupeř do poločasu vyrovnal a těsně před koncem první půle trefil dvě tyče. Štěstí přeje připraveným. Na začátku druhé půle nás posílá do vedení svoji první trefou ve starších žácích Matěj Šafr (turnaj od turnaje jeho výkon roste). Třetí branku přidává 4Strany střelou z vlastní půlky. Falconu se podaří snížit na rozdíl jediné branky, ale to je vše, co jsme soupeři dovolili.

V druhém utkání jsme chtěli využít toho, že jsme s místními podmínkami oproti Kobylisům srovnaní. To se také beze zbytku naplnilo. Start do utkání jsme měli fenomenální. Po první minutě utkání vedeme 2:0. Střelci byli Olda Pliska, který využil ztráty soupeře v rozehře a střelou k tyči nás poslal do vedení. Deset vteřin na to se nejlépe před brankou soupeře zorientuje Dejv „Bady“ Veleba a připisuje si na prvním turnaji za strže premiérovou branku. GRATULUJEME. V druhé polovině poločasu trochu vypadáváme z rytmu a soupeř toho využije k vyrovnání skóre. Tento stav nechce připustit Martínek a střelou do horní části branky nám dává zpět vedení. V druhé půli žádný z týmu branku nedává, a tak nás po dvou vyhraných utkání ve skupině čeká finále. Druhé v řadě! Po dvou turnajích ve třetím koši slušná vizitka.

Do cesty se nám staví Sokol Rudná, která má svoji hru postavenou na fyzických dispozicích svých hráčů. Od samého úvodu utkání je vidět, že se bude jednat spíše o taktickou bitvu. Hra se odehrává převážně ve středu hřiště. V první třetině padá pouze jedna branka a to do naší sítě. Na začátku druhé třetiny přidal soupeř další branku, která znamená dvoubrankové vedení. Jako správný kapitán zavelí ke zteči kapitán 4Strany, který svoji utěšenou ranou (konečně trefil branku) snižuje. Do konce třetiny si ovšem soupeř bere dvoubrankové vedení zpět. Do poslední části stahujeme a přeskupujeme sestavu, se snahou, s výsledkem něco udělat. Vstup do závěrečné části nám ovšem vůbec nevychází a necháme si dát dvě branky. Poté se probouzí Honza Gross a dvěma góly nás vrací na dostřel. Při závěrečné hře vabank dostáváme finální úder, na který už nejsme schopni reagovat.

Pro nás další vydařený turnaj, který nám dal mnoho zkušeností. Jelikož Rudná byla do tohoto koše přeřazena kvůli pořádání, tak jsme díky finálové účasti postoupili do DRUHÉHO koše!!!

Vyjádření trenéra: pro mě je tato skupina příjemným překvapením a ukázkou toho, že když se dá dohromady skupina kluků, kteří na sobě chtějí pracovat, tak se dá dosáhnout úspěchu na úkor prognóz, sportovního nadání. Když srovnám skupinu (03-02) se skupinou (02-01), tak po florbalové stránce jsou proti nim turbo dřeváci. Mají ovšem v sobě chuť vítězit, které je žene a motivuje do práce na sobě pracovat. Ne všechno je idylické, ale pracujeme na sobě a myslím si, že je na klucích vidět posun, který za poslední dobu udělali. Snad jim ta chuť vydrží. Pokud ano, tak věřím, že ještě neřekli poslední slovo.