Informace o nás

Název  Athletics Praha
Právní forma:  spolek
Sídlo:  Marty Krásové 923/9, 196 00 Praha 9 - Čakovice
IČ:  266 24 656
Číslo účtu: 8267731001/5500
www: www.athletics.cz
email: team@athletics.cz

Athletics Praha je florbalový klub se základnou na Praze 9. Aktuálně s více než 250 členy napříč téměř všemi kategoriemi startujeme každou sezónu v soutěžích České florbalové unie (ČFBU). Začínali jsme však jako malý, spíše rodinný, oddíl. Naše počátky se začaly psát v roce 2000, kdy tým působil ještě pod názvem FBC Apollo. O pět let později se tehdy ještě ryze mužský tým sloučil s mládežnickým florbalovým oddílem FbC Ultima Praha. Od té doby se věnujeme i přípravě mládeže, která se postupně stala v oddíle dominantním prvkem.

Dalším zlomovým rokem byl rok 2008, kdy se součástí našeho oddílu stala i dívčí kategorie, která v sezóně 2009/2010 odstartovala v lize dorostenek.

Postupem času hráčů a hráček přibývalo a s nimi i další kategorie. Obrovský zájem jsme zaznamenali v sezóně 2013/2014, ve které startovalo 15 družstev. Do následující sezóny jsme se ještě rozrostli, takže aktuálně máme ve hře v ligových soutěžích řízených Českou florbalovou unií následující kategorie:

  • Muži A (Národní liga), Muži B (PH+SČ liga mužů), Muži C (PH+SČ přebor mužů), Muži D (PH+SČ třída mužů)
  • Junioři (3. liga juniorů)
  • Dorostenci (2. liga dorostenců)
  • Starší žáci A (Liga starších žáků), Starší žáci B (Liga starších žáků)
  • Mladší žáci Černý Most (Soutěž mladších žáků), Mladší žáci Prosek (Soutěž mladších žáků)
  • Elévové Černý Most (Soutěž elévů), Elévové Prosek (Soutěž elévů), Elévové Zeleneč (Soutěž elévů 3+1)
  • Přípravka Černý Most (Soutěž přípravek 3+1), Přípravka Prosek (Soutěž přípravek 3+1), Přípravka Zeleneč (Soutěž přípravek 3+1)
  • Ženy (2. liga žen)

 

Zvláště v mládežnických kategoriích vidíme velký potenciál. Proto také od roku 2010 spolupracujeme se ZŠ Generála Janouška na Černém Mostě, ZŠ Novoborskou na Proseku a ZŠ v Zelenči, kde budujeme to, co chceme nazývat „florbalová ZŠ“. Naší snahou je pomocí systému kroužků a tréninků zorganizovat komplexní přípravu dětí ve florbalových dovednostech s možností hrát soutěže ČFBU po celou dobu docházky na základní školu. To se nám daří i díky licencovaným a průběžně školeným trenérům. Obdobný model chceme postupně zavést i na některých dalších školách na Praze 9 a rozšířit tak naši působnost, neboť jsme jediným oddílem fungujícím na Proseku s tréninkovou základnou především na ZŠ Novoborská.

Uvědomujeme si důležitost mládežnických kategorií, a proto se v oddíle staráme o správný rozvoj mládeže po pohybové stránce. Vedle odborného vedení dochází u nás děti a mládež na bezplatné sportovně-zdravotní vyšetření a testy do Institutu sportovního lékařství.

Za naše úspěchy považujeme nejen to, že vedeme takto rozrostlý oddíl, kam noví hráči stále přibývají, ale jsme pyšní za veškeré úspěchy v jednotlivých kategoriích. Za úspěšnou považujeme sezónu 2013/2014, ve které se náš mužský A-tým probojoval do Národní ligy pro sezónu 2014/2015, ve které jsme jako jediné pražské družstvo. A radost nám udělaly i mládežnické kategorie. Elévům z Proseka se podařilo na turnaji Nisa Open získat bronzové místo, stejně tak jako opakovaná medailová umístění družstev přípravek. A zcela jistě nesmíme opomenout naše dorostenecké družstvo, které během svého působení okusilo i nejvyšší českou dorosteneckou ligu.

Ale samozřejmě za náš hlavní úspěch považujeme, že jsme vybudovali klub se silným zázemím, profesionálním vedením a řadou kvalifikovaných trenérům a především spokojených členů, který je největším klubem v severovýchodní části Prahy.

Sezóna 2013/2014 byla pro náš tým významná i z jiného hlediska – sjednocení dresů napříč kategoriemi. I vzhledem k modernizaci klubového loga bylo rozhodnuto o razantní změně. Dlouhou dobu nastupovali hráči a hráčky Athletics Praha v tmavomodrých dresech. Tmavě modrá barva již neodmyslitelně k Athletics patří, a proto tato tradice zůstala zachována. Dnes náš klub hráči reprezentují v bílých dresech s tmavomodrými vodorovnými pruhy.

 

 

Naši členové se rekrutují především z oblasti Prahy 9: Prosek, Černý most, Vysočany, Letňany, Kbely, Čakovice, Střížkov, Kyje, Satalice, Horní a Dolní Počernice, Miškovice, Třeboradice, Vinoř, Hloubětín, Běchovice, Újezd i z přilehlých obcí od Líbeznic přes Hovorčovice, Přezletice až po Zeleneč a Jirny. Pokud jste z některé z těchto oblastí, neváhejte, napište nám a přijďte na kterýkoli trénink (aktuální rozpis najdete v sekci Tréninky). Samozřejmě ale velmi rádi uvítáme i nové členy z ostatních částí Prahy!

 

Bohuslav Novák – předseda
tel.: 602 141 213 email: bohuslav.novak@athletics.cz
Vladimír Jambor – 1. místopředseda
tel.: 602 611 035  email: vladimir.jambor@athletics.cz
Roman Janeba – místopředseda
tel.: 734 655 897   email: roman.janeba@athletics.cz
 
 

Některé doplňující informace:

Datum založení:  23.5.2000
Členství v ČFBU:  25.5.2000 pod č. 238
Registrace u MV ČR:   1.4.2003 pod č. VS/1-1/53455/03-R
Členství v ČSTV:  21.5.2003 pod č. 3106689

 

Athletics Praha © 2000 - 2017
team@athletics.cz
o webu